Home » Rama uron myslimanët për muajin e Ramazanit

Rama uron myslimanët për muajin e Ramazanit

Dje ka nisur muaji i bekuar i Ramazanit.

Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama, ka postuar fotot e restaurimit Xhamisë Et’hem Beut Tiranë, duke uruar gjithë besimtarët myslimanë për një agjërim lehtë.

“Mirëmëngjes, dhe me këto foto nga kantieri i restaurimit Xhamisë Et’hem Beut Tiranë, pjesë e programit “Rrugët e Besimit” mundëson restaurimin e objekteve Kultit si pjesë e zhvillimit Turizmit Kulturor, ju uroj gjithë qytetarëve myslimanë agjërim lehtë”, shkruan Rama postimin e tij.

32661387_10155813664546523_7085402995545866240_n Rama uron myslimanët për muajin e Ramazanit

32661387_10155813664546523_7085402995545866240_n Rama uron myslimanët për muajin e Ramazanit

32661387_10155813664546523_7085402995545866240_n Rama uron myslimanët për muajin e Ramazanit

32661387_10155813664546523_7085402995545866240_n Rama uron myslimanët për muajin e Ramazanit

32661387_10155813664546523_7085402995545866240_n Rama uron myslimanët për muajin e Ramazanit

32661387_10155813664546523_7085402995545866240_n Rama uron myslimanët për muajin e Ramazanit

o.j/dita

Reklama

Lexo më shumë