Home » Presidenti Thaçi takon Komisionerin Hahn: Po presim me të drejtë liberalizimin, i plotësuam kushtet (FOTO)

Presidenti Thaçi takon Komisionerin Hahn: Po presim me të drejtë liberalizimin, i plotësuam kushtet (FOTO)

Hashim Thaçi është takuar edhe me komisionarin e BE-së, Johannes Hahn nw kuadwr tw Samitit tw Sofjes.

një postim Twitter, Thaçi ka thënë se bisedë me komisionerin kanë folur edhe për liberalizimin e vizave, njofton Klan Kosova.

Me Johannes Hahn Samitin e Sofias. Bashkimi Evropian është prapa strategjisë re për zgjerim dhe njerëzit e rajonit janë bashkë me BE-në për krijuar një partner ri për përparim. Kosova tani po pret me drejtë liberalizimin e vizave, pasi ka plotësuar numrin rekord kushteve, si demarkacioni etj”, ka shkruar Thaçi, njofton Klan Kosova.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Reklama