Home » Playout i Bundesligës, Wolsbrug në epërsi ndaj Holstein Kiel

Playout i Bundesligës, Wolsbrug në epërsi ndaj Holstein Kiel

Wolfsburg po fiton me rezultat 1:0 ndeshjen e parë ndaj Holstein Kiel, kuadër playout-it Bundesligës.

Skuadra e gjelbër po shpreson mbetet ligë, ndërkaq Kiel synon ta rrëzojë atë, dhe ngjitet vet ligën elitare gjermane.

Megjithbatë, Wolfsburg e ka nisur mirë pjesën e parë, pasi po fiton me rezultat 1:0 falë golit Divock Origit minutën e 13-të.

Reklama