Home » Plagosja me armë zjarri në Vlorë, identifikohen autorët

Plagosja me armë zjarri në Vlorë, identifikohen autorët

Policia ka zbardhur plagosjen dje lagjen ‘Pavarësia’. kërkim janë shpallur tre autorët e plagosjes, ndërsa 30-vjeçari mori një plumb këmbë Eraldo.L. është arrestuar.

kërkim janë shpallur; N.Ç. 34 vjeç banues Tiranë, G.GJ. 28 vjeç banues Radhimë dhe M.A. 25 vjeç banues Babicë e Madhe.

Tre personat pas një konflikti qëlluan me armë zjarri një lokal Vlorë 30-vjeçarin banues Llakatund, ndodhet spital jashtë rrezikut për jetën.

Ky i fundit u arrestua, pasi gjatë kontrollit ushtruar mjetin e tij “Range Rover”, u gjetën dhe u sekuestruan 200 fara kanabisi. cilësinë e provës materiale janë sekuestruar gjithashtu një gëzhojë arme zjarri dhe një ”Porsche”.

Ende nuk dihen shkaqet e plagosjes, ndërsa materialet hetimore iu referuan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprat penale “Plagosje e rëndë me dashje, kryer bashkëpunim” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve shpërthyese dhe i municionit” për tre autorët dhe “Prodhim,shitja e narkotikëve”, për shtetasin Eraldo.L., parashikuar nga nenet 88 e 25, 278/1 dhe 283 Kodit Penal.

o.j/dita

Reklama

Lexo më shumë