Home » Pas rrëfimit të “Dëshmitarit X”, vjen reagimi i parë nga PS

Pas rrëfimit të “Dëshmitarit X”, vjen reagimi i parë nga PS

Pas dëshmisë dhënë Albert Veliut, personit gjendej audiopërgjimin e PD-së, ka ardhur edhe reagimi i parë nga Partia Socialiste.

Deputeti Pjerin Ndreu ka shkruar rrjetin social “Facebook” se opozita nuk ka thënë asgjë re nga ato ka stërthënë gjithë këto ditë.

Ai e konsideron Albert Veliun si një personazh keqpërdorur dhe dekonspiruar nga Partia Demokratike, dhe dëshminë e tij publike e ka konsideruar si një strategji dështuese opozitës.

Postimi i plotë:

Ky tipi u dekonspirua dhe u keqpërdor mënyrë vulgare nuk tha asgjë re nga gjërat opozita ka thënë e stërthënë gjithë këto ditë. Por, ajo bën përshtypje është si mundet jetë kaq qesharak profili i viagruar i Lul Bashës me një njeri me personalitet dyshimtë, i dënuar për drogë dhe mashtrim, me gjendje mjeruar ekonomike, dhe na paska provokur se nuk kishte qëllim çonte hashash.

Drejtësia duhet vendosë gjërat vendin e vet dhe zbardhë situatën, me videon e sotme ngjan shumë me estradën e ushtrit dikur e një kohë. Padashur, sot opozita bëri autogol, duke treguar partnerët e vet luftë për pushtet.”

s.a/dita

Reklama

Lexo më shumë