Home » OnePlus prezanton OnePlus 6 dhe kufjet OnePlus Bullets Wireless

OnePlus prezanton OnePlus 6 dhe kufjet OnePlus Bullets Wireless

një event organizuar Londër, OnePlus prezantoi OnePlus 6, smartphone e ri kompanisë kineze. pakta ishin karakteristikat e pazbuluara modelit ri, OnePlus 6, megjithatë surprizat nuk munguan…

Një pajisje ndjek tendencat e momentit (nga notch ekranin full screen tek njohja e fytyrës). Por pika e fortë e OnePlus, është fuqia.
OnePlus 6 vjen treg me një ndërthurje fortë mes procesorëve, Ram dhe Rom, treg, për momentin nuk ka rivalë.

Por skenën e Londrës nuk munguar surprizat. Si për shembull prezantimi i një pajisje dytë përveç OnePlus6. Po flasim për OnePlus Bullets Wireless, kufjet pa tela realizuara nga kompania kineze, cilat garantojnë një prodhim tingullit me cilësi lartë krahasuar me modelet e kompanive tjera. Por me një çmim ulët, 69 euro (do jenë disponueshme për t’u blerë 5 qershor).

Por sigurisht protagonisti i eventit ishte OnePlus 6. Siç pritej, smartphone vjen me një hardware me karakteristikat mira pranishme treg, duke nisur nga procesori Snapdragon 845, deri te xhami me mbrojtje Gorilla Glass 5 i pranishëm pjesën e pasme.

oneplus-6-alternate-header OnePlus prezanton OnePlus 6 dhe kufjet OnePlus Bullets Wireless

Karakteristikat e OnePlus 6

“Simplicity, Comfort, Quality” (Thjeshtësi, Komfort, Cilësi). Por mbi gjitha Shpejtësi (Speed). Këto janë katër fjalët janë marrë për bazë për krijimin e OnePlus 6.

Karakteristika e parë bie menjëherë sy është prania e notch (e parë për herë parë tek Apple, pas tek Nokia X6). Por notch tek OnePlus 6 është shumë i vogël dhe përmban vetëm fotokamerën e përparme. Smartphone ka ekran 6,28 inç, rezolucion FullHD+ dhe raport paraqitje 19:9 (për shkak pranisë notch).

Poshtë ekranit gjejmë procesorin Snapdragon 845, i suportuar nga Adreno 630 me 6 / 8 GB RAM dhe 64/128/256GB, varësi modelit zgjidhni.

një smartphone ku “Cilësia” është rendin e ditës, nuk mund mungonte edhe një sektor fotografik me cilësi lartë. pjesën e pasme gjejmë dy fotokamera vendosura vertikalisht qendër smartphone. dy sensorët janë prodhuar nga Sony; ai kryesor është 16 megapixel, me hapje fokusi 1.7, me stabilizim optik dhe dixhital. Sensori i dytë është 20 megapixel dhe shërben për kapur detaje thellësi. Fotokamera e përparme është 16 magapixel me hapje fokusi 2.0. Telefoni suporton edhe modalitetin Bokeh.

pranishme edhe Wi-Fi 802.11 dhe Bluetooth 5.0. pjesën e poshtme gjendet jack audio 3,5 mm, bateria është 3300 mAh me suport Dash Charge.

Surpriza… kufjet OnePlus Bullets Wireless

oneplus-6-alternate-header OnePlus prezanton OnePlus 6 dhe kufjet OnePlus Bullets Wireless

Surpriza e eventit Londër ishin kufjet e reja OnePlus Bullets Wireless. Kufjet me Bluetooth kanë integruar një teknologji garanton cilësi riprodhimin audio. Falë suportit me Google Assistant është e mundur flisni direkt me asistentin e Google nëpërmjet mikrofonit kufje. Kufjet do jenë disponueshme treg, 5 qershor, me çmim 69 euro.

oneplus-6-alternate-header OnePlus prezanton OnePlus 6 dhe kufjet OnePlus Bullets Wireless

Çmimi i OnePlus 6

OnePlus do jetë i disponueshëm duke filluar nga 22 maji faqen e kompanisë kineze dhe për herë parë Amazon. OnePlus 6 do jetë i disponueshëm tre versione ndryshme 6/64GB, 8/128GB e 8/256GB (519 euro, 569 euro dhe versioni top i gamës 619 euro).

 

 

The post OnePlus prezanton OnePlus 6 dhe kufjet OnePlus Bullets Wireless appeared first on Revista Monitor.

Reklama