Home » “Nuk qan kështu burri”

“Nuk qan kështu burri”

 

Dimitry Payet u detyrua dilte nga fusha e lojës finalen e Europa League mes Marseille dhe Atletico Madrid, për shkak një dëmtimi. Duke dalë, mesfushori francez nuk e mbajti dot veten, duke shpërthyer lot.

Lojtari i klubit francez u kritikua ashpër nga ish-futbollisti i Arsenalit, Lee Dixon, për faktin se qau si fëmijë.

U tregua shumë egoist. Ai është kapiteni, po del nga loja, po qan dhe po mendon vetëm për veten ato momente. Duhej kthehej dhe t’i jepte zemër shokëve, ashtu siç bëri Cristiano finalen e Evropianit”, deklaroi Dixon.

Ai shtoi se Payet u dëmtua pasi preku trofeun e Europa League kur po hynte fushë.

Çdo futbollist e di nuk duhet prekur trofeu përpara ndeshjes. Është ters dhe ja çfarë ndodhi”, tha Dixon.

l.h/ dita

Reklama

Lexo më shumë