Home » Momenti kur Merkel fton Thaçin për bisedë me Vuçiqin në Samitin e Sofjes (VIDEO)

Momenti kur Merkel fton Thaçin për bisedë me Vuçiqin në Samitin e Sofjes (VIDEO)

Kancelarja gjermane, Angela Merkel kuadër Samitit Bashkimit Europian me vendet e Ballkanit Perëndimor, ka takuar sot Presidentin e Kosovës Hashim Thaçin si dhe Presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Takimi i tyre ka ndodhur pas realizimit fotografisë familjare Samitit Sofjes, cilën u panë gjithë pjesëmarrësit e kësaj ngjarjeje ku nikoqir kishte Kryeministrin e Bullgarisë Bojko Borisov, njofton Klan Kosova.

 

 

Reklama