Home » Meta pret Bushpepën: Lartësoi muzikën dhe gjuhën shqipe

Meta pret Bushpepën: Lartësoi muzikën dhe gjuhën shqipe

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot Eugent Bushpepën, cilin e ka falënderuar për përfaqësimin dinjitoz Shqipërisë Eurovision.

Meta shkruan se Facebook se ai lartësoi muzikën dhe gjuhën shqipe skenën europiane.

“Falenderova sot me mirënjohje, yllin e rokut dhe muzikës moderne shqiptare, Eugent Bushpepa për përfaqësimin dinjitoz Shqipërisë Eurovision. Me zërin e tij unik dhe falë talentit papërsëritshëm, Genti lartësoi muzikën dhe gjuhën e mrekullueshme shqipe skenën europiane, duke na bërë krenar gjithëve”, shkruan Meta Facebook.

The post Meta pret Bushpepën: Lartësoi muzikën dhe gjuhën shqipe appeared first on PrizrenPress – Portal informativ.

Reklama