Home » Merkel takon Thaçin dhe Vuçiqin dhe jep një njoftim zyrtar

Merkel takon Thaçin dhe Vuçiqin dhe jep një njoftim zyrtar

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka bërë një postim profilin e saj Instagram, për bisedën ka zhvilluar me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, pas fotografisë përbashkët Samitit BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimor Sofje Bullgarisë.

Merkel ka njoftuar zyrtarisht përmes faqes Kacelarisë Instagram, se pas fotografisë familjare, gjithmonë krijohet mundësia për shkëmbime bisedave personale.

Duke zhvilluar ca biseda jashtë sallave takimit: Pas “fotos familjare” – shpeshherë vjen mundësia për shkëmbime mëtejshme personale. Një gjë e tillë ndodhi Sofje ku u zhvillua një bisedë midis kancelares Merkel dhe Hashim Thaçit, president i Republikës Kosovës. #EUWesternBalkansSummit”, shkruan ajo.

The post Merkel takon Thaçin dhe Vuçiqin dhe jep një njoftim zyrtar appeared first on INSAJDERI.

Reklama