Home » Merkel, May e Macron në këmbë tek vendi i Samitit në Sofje (FOTO)

Merkel, May e Macron në këmbë tek vendi i Samitit në Sofje (FOTO)

Kancelarja gjermane Angela Merkel, Kryeministrja e Britanisë Madhe Theresa May shoqëruar po ashtu nga Presidenti i Francës Emmanuel Macron, kanë arritur vendin ku pritet nis sot Samiti i Bashkimit Europian Sofje, njofton Klan Kosova.

Klan Kosova gjendet vendin e ngjarjes dhe sjellë pamjet ekskluzive kur treshja zyrtare arrijnë këmbë tek objekti ku pritet nis Samiti i BE-së.

download-2-4 Merkel, May e Macron në këmbë tek vendi i Samitit në Sofje (FOTO)

këtë Samit Sofje merr pjesë edhe delegacioni kosovar, drejtuar nga Presidenti Hashim Thaçi, njofton Klan Kosova.

Reklama