Home » Maqedoni-Greqi,Hahn: Optimist për zgjidhjen e çështjes së emrit

Maqedoni-Greqi,Hahn: Optimist për zgjidhjen e çështjes së emrit

Komisioneri Europian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, Johannes Hahn, ka shfaqur optimizëm përsa i përket zgjidhjes kontestit emrit Maqedonisë.

kuadër samitit liderëve europianë po zhvillohet sot Sofje, ai është shprehur për takimin e kryeministrave Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras se dy kryeministrat janë rrugë mbarë”.

Lidhur me mundësinë zgjidhja gjendet deri samitin e qershorit Bashkimit Europian, ai tha se përgjatë një muaji gjithçka është e mundur.

s.a/dita

Reklama

Lexo më shumë