Home » Kryeministri bullgar pret edhe presidentin francez në Sofje (FOTO)

Kryeministri bullgar pret edhe presidentin francez në Sofje (FOTO)

Presidenti i Francës Emmanuel Macron është pritur nga Kryeministri i Bullgarisë Bojko Borisov hollin e objektit kur pritet nis sot Samiti i Bashkimit Europian me vendet e Ballkanit Perëndimor.

I pari i Francës Emmanuel Macron arriti vendin e ngjarjes i shoqëruar nga Kryeministrja e Britanisë Theresa May si dhe Kancelarja gjermane Angela Mercel ku Klan Kosova solli pamje ekskluzive momentit mbërritjes tyre vendin ku mbahet ky samit.

download-4-2 Kryeministri bullgar pret edhe presidentin francez në Sofje (FOTO)

 

Reklama