Home » Juventusi e zyrtarizon Canin pas finales së Ligës së Kampionëve

Juventusi e zyrtarizon Canin pas finales së Ligës së Kampionëve

Mesfushori i Liverpoolit, Emre Can, do zyrtarizohet te Juventusi pas finales Ligës Kampionëve.

Gjermani mbetet pa kontratë me 30 qershor dhe Bianconerët e marrin lojtarin si transferim i ri.

Palët kanë qenë bisedime për disa muaj, por deri tani nuk ka pasur asnjë fjalë zyrtare për ardhmen e Can.

GettyImages-923754588 Juventusi e zyrtarizon Canin pas finales së Ligës së Kampionëve
Gazetari Romeo Agresti i Goal ka raportuar se tashmë ka një marrëveshje.

Mesfushori ka rënë dakord për një kontratë pesëvjeçare me vlerë 5 milionë euro për sezon, plus bonuse.

Për respektin ndaj Liverpoolit, Juventusi nuk do ta bëjë zyrtare marrëveshjen para përfundimit Ligës Kampionëve.

Can mund fluturojë Torino për kryer vizitat mjekësore.

Reklama