Home » Juventus pranë transferimit të anësorit të Barça

Juventus pranë transferimit të anësorit të Barça

Mbrojtësi i Barcelona, Lucas Digne, i është ofruar Juventus për kalim gjatë afatit kalimtar verës.

Francezi kaloi tek Barca nga Paris Saint-Germain korrik vitit 2016, por e ka gjetur vështirë luajë si titullar Camp Nou.

Jordi Alba ka qenë zgjedhja e parë e skuadrës për atë krah dhe Digne ka regjistruar vetëm 19 paraqitje për skuadrën kataluanse këtë edicion.

Reklama