Home » Jose Mourinho ka gjetur opsionin e duhur për mbrojtje

Jose Mourinho ka gjetur opsionin e duhur për mbrojtje

sulm plotë është Jose Mourinho dhe Manchester United, teksa po përmenden disa transferime mëdha do ndodhin gjatë verës te skuadra angleze.

I gjithë ky investim pritet ndodh, vjen si pasoj e shpalljes kampion Manchester City me 19 pikë dallim me “Djajtë e Kuq”, përfunduan pozitën e dytë Premier League.

Frika Pep Guardiola me grupin e lojtarëve dhe lojën ka krijuar, mund shkaktoj një tjetër kampionat dominuar nga ta, ka hedhur sulm Man.United gjithandej për siguruar lojtarë nivelit lartë, e ndër ta është edhe qendërmbrojtësi Leonardo Bonucci, me cilin sipas “Calciomercato”, trajneri Jose Mourinho veçse ka kontaktuar për një kalim tij gjatë verës “Old Trafford”.

Sipas po njëjtit burim, Milan është shprehur se janë gatshëm diskutojnë për çfarëdo oferte shkon mbi 35 milionë funte, për reprezentuesin e Italisë.

Jose Mourinho është kërkim një partneri mbrojtje, i përshtatet stilit lojës Eric Bailly, për formuar një dyshe pakalueshme.

The post Jose Mourinho ka gjetur opsionin e duhur për mbrojtje appeared first on PrizrenPress – Portal informativ.

Reklama