Home » Iftari i parë, Luana Vjollca gëzon një familje në nevoj në Ferizaj

Iftari i parë, Luana Vjollca gëzon një familje në nevoj në Ferizaj

Moderatorja dhe këngëtarja e njohur, Luana Vjollca natën e parë Ramazanit ka vendosur shtrojë një iftar ndryshe bashku me dizajneren Blerina Kllokoqi Rugova dhe gazetarin Gent Toska.

Ajo ka publikuar rrjetin social Instagram fotografi dhe video, ku shfaqet krah një familje nevojë Ferizaj, cilët kishte shkuar t’i ndihmonte natën e parë Ramazanit.

Luana ka thënë se për historinë e kësaj familje kishte dëgjuar rastësisht, dhe se ishte shumë e ngjashme me historinë e familjes saj.

Sot vendosa ta festoj me ju natën e parë Ramazanit. Vendosa shtroj një iftar ndryshe bashkë me Blerina Kllokoqi Rugovën dhe Gent Toskën një familje historinë e cilës e dëgjova rastësisht, ishte kaq shumë e ngjashme me historinë e familjes time. 1 nënë sakrifikon jetën e saj për t’ia dal e vetme me 3 fëmijë vegjël… njësoj si nëna jonë. Heroina!!!

Ishte shumë pak ajo çfarë unë bëra, por ishte aq bukur dhe u kënaqëm aq shumë!! Dëshira e tyre ishte postoja foto me ta, unë po e bëj duke ju thënë gjithëve ju keni sadopak mundësi, ndihmoni SOT! Ndonjëherë jeta na rrëmben rutinën e vet dhe pavarësisht dëshirës nuk bëjmë aq sa duhet për njerëzit nevojë! Dikush sot, dikush nesër për ta është SHUME. Gëzuar Ramazanin gjithë besimtarëve mysliman!”, ka shkruar Luana.

 

Reklama