Home » Horoskopi ditor, e enjte 17 maj 2018

Horoskopi ditor, e enjte 17 maj 2018

<i>Dashi

Çiftet e konsoliduara tashmë prej për një kohe gjatë dhe kanë kaluar nëpër një krizë vogël, do jenë gjendje hedhin gjithçka pas krahëve. Shkoni mbi parëndësishmen dhe shmangni mendimet negative. Beqarët do kenë nevojë për një motivim madh mos heqin dorë, ndoshta do keni ndjenja forta për dikë. Ata kanë punuar shumë, kanë marrë edhe shpërblimin e merituar!

<i>Demi

Një projekt afatgjatë po ndodh për shumë prej jush, por kjo do lidhet vetëm me ata kanë një dashuri qëndrueshme dhe afatgjatë. Lajme bukura priten vijnë shpejti! Beqarët do afrohen me një person do duhet kontrollojnë nëse ka shpresë dhe anën tjetër. Ju po kërkoni një bonus vogël nga pikëpamja ekonomike. këtë kohë do keni marrëveshje mira.

<i>Binjakët

dashuri pritet merrni situatën duar, edhe qoftë se tensionet mesditë do ju provokojnë për kuptuar se me çfarë keni bëni dhe qoftë se një histori është e mirë mbyllet apo ecni përpara. Sot, beqarët do duhet jenë shumë shoqërueshëm me tjerët. Shumë do kenë disa grindje me eprorët sot, por përpiquni kapërceni këtë moment parehatshëm për ju.

<i>Gaforrja

Do jetë një e enjte e lodhshme për lindurit shenjën e Gaforres, veçanërisht familje. Edhe ndjenjat do vihen provë, por kjo nuk do ndikojë forcën tuaj. Jupiteri ndihmon beqarët për sqaruar ndjenjat, shumë do jenë gatshëm për këtë hap. Dikush do përpiqet t’ju vendosë shkopinj rrota, por tani keni forcën e duhur për mos t’u penguar.

<i>Luani

Nëse keni personin e duhur anën tuaj, pasioni do jetë krye sot! Përqendrohuni te ndjenjat dhe përballuni me gjithçka me vendosmëri madhe. Nëse jeni vetëm ju do keni mundësinë hidhni pas krahëve mërzitjen për një kaluar kurrë nuk kthehet, mendoni për ardhmen. Për punën do ketë disa kundërshtime. Nuk është e lehtë kuptosh se çfarë vendosësh, por yjet mund t’ju japin një dorë.

<i>Virgjëresha

Çiftet e duan njëri-tjetrin mund kenë përjetuar një krizë për shkak arsyeve lidhura me faktorët e jashtëm. Është e mundshme njëri prej tyre jetojë dyshime dhe paqartësi. Zemrat e vetmuara do kenë energji për shitur dhe do bëjnë kaq shumë ‘pushtime’, masakra vërteta zemrave! Ju do merrni shumë hapa përpara punën tuaj, sepse shumë prej jush do kenë shumë mundësi, ndoshta edhe një biznes.

<i>Peshorja

Ata cilët kohët e fundit kanë marrë vendime rëndësishme si martesa ose bashkëjetesa, tani mund kenë një mendim ndryshe. Ndoshta kanë nisur ndjejnë përgjegjësinë. Beqarët do kenë shumë për bërë, por ata nuk do heqin dorë nga takimet e reja. Ju keni ide reja dhe shumë gjëra për ofruar, i kushtoni vëmendje investimeve.

<i>Akrepi

Shikoni realitetin e fakteve dhe nëse nuk ndiheni mirë, ndryshoni mënyrën tuaj. Le flasë zemra për ju. Për beqarët sot do jetë një e enjte e pazakontë, ndoshta ju nuk keni qartë se çfarë doni, shikoni me objektivitet. Sfera e punës nuk shkon aq keq dhe po vendosni bazat për ardhmen. Planetët ju mbështesin dhe ju mund vazhdoni rrugën qetë.

<i>Shigjetari

Do jetë një ditë e rëndësishme për marrëdhëniet shoqërore. Mërkuri është gjendje mirë dhe kjo mund t’ju bëjë jeni gjendje përjetoni ndjesi veçanta. Beqarët, nga ana tjetër, do duhet përpiqen largojnë melankolinë shpesh i bën ata ndihen vetmuar. Nëse doni zgjeroni horizontet tuaja, kjo është një kohë e mirë për ta bërë këtë. Duhet ambicie.

<i>Bricjapi

Sot ju duhet përpiqeni shmangni diskutimet anën sentimentale. Do jetë një ditë patjetër e hapur ndaj pasioneve dhe shpërthimeve emocionale. Beqarët nuk janë kërkim dashurisë, por vetëm duan përjetojnë emocione dhe nuk mund japin garanci. Puna nuk shkon mirë dhe shpesh tenton t’i derdh tensionet jetën private. Kujdes!

<i>Ujori

Do duhet bësh gjithçka me qetësi madhe. Rreziku sot është dilni jashtë kontrollit për shkak një tensioni pajustifikuar caktuar dhe për humbur harmoninë çift! Shumë beqarë mund zemërohen nëse diçka nuk është e drejtë dhe bëjë një zgjedhje çmendur dhe pakuptimtë. Shpesh zgjedhjet tuaja ndjekin dëshirat e tjerëve, pasi ju jeni vendosur dhe zgjidhni atë dëshironi!

<i>Peshqit

Sot ju do ndjeni nevojën për besuar te një mik, ndoshta për folur hapur për situatën tuaj sentimentale. Por mos zbuloni shumë sekrete intime! Beqarët do jenë gjendje mbajnë një marrëdhënie me një Akrep, do përjetojnë ditë bukura! aspektin profesional, planetët ju ftojnë krijoni marrëdhënie me njerëz me ndikim. /Gazeta Shneta/.

The post Horoskopi ditor, e enjte 17 maj 2018 appeared first on Gazeta Shneta | Me rëndësi shneta.

Reklama