Home » Heroi i Atleticos: Tani të festojmë, pastaj vjen Botërori

Heroi i Atleticos: Tani të festojmë, pastaj vjen Botërori

 

Antoinne Griezmann u rikthye si protagonist Lyon, duke shënuar dy herë portën e Marseilles dhe duke i hapur rrugë triumfit Atleticos Madridit triumfojë Europa League.

Sulmuesi 27-vjeçar, i lindur jo shumë larg Lyonit, nuk e fshehu lumturinë jo vetëm për golat e shënuar, por edhe për këtë triumf skuadrës tij.

“Jam shumë i lumtur për golat dhe triumfin. Shpresoj shumë përjetoj sa shumë mbrëmje tilla karrierën time. Tani le festojmë pak, sepse pas do duhet fillojmë përgatitjet për kampionatin botëror”, deklaroi Griezmann.

Sulmuesi pritet jetë protagonist me Francën ‘Rusi 2018’, ndërsa ende nuk është përcaktuar e ardhmja e tij, pasi shumë zëra e çojnë Griezmann te Barcelona sezonin e ardhshëm.

a.s/dita

Reklama

Lexo më shumë