Home » Haskuka: Kujtim Paçaku ishte ambasador romëve

Haskuka: Kujtim Paçaku ishte ambasador romëve

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka ka ngushëlluar familjen dhe gjithë komunitetin rom për vdekjen e Kujtim Paçakut.

Sipas tij, Paçaku ishte ambasador i drejtave rome.

Postimi i plotë dhe pa ndërhyrje i Haskukës

Paska ndërruar jetë Kujtim Paçaku. Ngushëllime familjes, miqëve dhe gjithë komunitetit rom Prizren dhe Kosovë!

Kujtimin e pata njohur Kuvendin e Kosovës ku mandatin e kaluar kemi qenë bashkë komisionin për drejtat e njeriut. Me kohë kuptova Kujtimi pos ishte politikan dhe deputet, ai poashtu ishte edhe profesor, instumentist, poet, aktivist dhe ambassador por drejtat e Romëve.

The post Haskuka: Kujtim Paçaku ishte ambasador romëve appeared first on PrizrenPress – Portal informativ.

Reklama