Home » Gerrard do Solanken dhe Defoen te klubi i tij i ri

Gerrard do Solanken dhe Defoen te klubi i tij i ri

Trajneri i ri i Glasgow Rangers, Steven Gerrard, ka mbajtur bisedime lidhur me një huazim mundshëm Dominik Solankes dhe Jermanin Defoe, sipas raportimeve nga Daily Record.

Gerrard do ta përforcojë sulmin te skuadra e tij e re, dhe shpreson historia e tij me Liverpoolin do ta ndihmojë atë ta sjellë Solanken radhet e ekipit skocez.

Ai po ashtu është i interesuar ta transferojë veteranin, Jermain Defoe, me cilin kishte luajtur bashkë përfaqësuesen e Anglisë.

 

Reklama