Home » Flet “Dëshmitari X: Biseda me Agron Xhafën për të dërguar hashash në Itali

Flet “Dëshmitari X: Biseda me Agron Xhafën për të dërguar hashash në Itali

 

Partia Demokratike ka publikuar sot videodëshminë e “Dëshmitarit X”, Albert Veliu, i cili pretendon se vitin 2000 ka punuar Itali me grupin e Agron Xhafajt.

Albert Veliu është personi regjistroi audiopërgjimin kundër Agron Xhafajt, vëllait ministrit Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Basha tha se Rama dhe Xhafaj u informuan hënën nga Agron Xhafaj kush është dëshmitari X dhe sipas kreut PD-së, ata bënë gjithçka për ta kapur, joshur kompromentuar dëshmitarin, para se ai jepte këtë dëshmi tronditëse.

“Albert Veliu, 51 vjeç. Kam qenë Itali, kam punuar tërë jetën det, ’93-’99, 2000 isha Itali me grupin e Agron Xhafaj, deri 2002. Shisja kokainë Itali”, nis rrëfimin dëshmitari X tashmë ka identitet.

Ai vijon thotë se 2005 i ndodhi aksident punë dhe kreu një dënim prej 7 vjetësh, ku u kap me kokainë, plotë 12 kg.

U kapa Pescara, bëra dënimin. Kurse nga Agroni ishte mbetje qejfi. Gjatë kësaj kohe punonim bashkë nuk solli një copë letër si shok.

Kur dola nga burgu e takoj, ofroi një punë për djalin, kamarier, 2016. Djali është 22 vjeç, punoi kamarier 6 muaj, por e hoqën.

Para 5-6 muajsh, flasim e i kërkova bënte një nder, për hedhur barishte për Itali, hashash, ta çonim Itali, i kërkova një favor prezantoi me këtë Ermalin, ia kërkova se isha gjendje keqe ekonomike, e vuta provë sa korrekt qe për mua si Albert.

I kërkova nderin, por nuk e bëra këtë rrugë, e vura provë për ta zhveshur se cili është Agron Xhafaj.

Ai komandon Vlorën, ai atë punë ka bërë tërë kohën, bëri favor, sille këtë çantë ta hedh matanë, unë e njihja nuk e njoh sot. prezantoi me Ermalin, nuk e di çfarë është shef kufiri a çfarë, mbiemrin nuk mund ta pyes. Me atë jam ulur tavolinë”.

a.s/dita

Reklama

Lexo më shumë