Home » Fillon Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimor në Sofje

Fillon Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimor në Sofje

Ka filluar Samiti i BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimorë. Nikoqiri i këtij Samiti, kryeministri bullgar Borissov, ka mbajtur fjalim, derisa tani është duke folur presidenti i Komisionit Evropian, Tusk.

Para fillimit këtij Samiti, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar Komisionari i Zgjerimit BE-së, Johannes Hahn, i cili mëngjes ka theksuar se është optimist se do arrihet një zgjidhje dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit./Lajmi.net/

The post Fillon Samiti i BE-së për Ballkanin Perëndimor në Sofje appeared first on INSAJDERI.

Reklama