Home » Eleni Foureira shpërthen: Ju racistë grekë që më bëtë të kem frikë…

Eleni Foureira shpërthen: Ju racistë grekë që më bëtë të kem frikë…

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira, e cila përfaqësoi Qipron Eurovizion, ka thënë “Star Tv” Greqi se është shokuar dhe lënduar shumë nga deklaratat e bëra nga politikanët dhe mediat greke përkundrejt saj.

Gjithë këto emisione bën mbeturinë vetëm nxirrnin ndonjë lajm kryesor, duke u mbështetur disa lajme pavërteta. shokoi shteti unë dua, kaq papritur kthehen gjithë kundra meje. Kjo lëndoi shumë. Asnjëri nga ata racistë, dikur bën ndjej turp dhe kem frikë them se kush jam vërtetë, nuk do bëjnë urrej Greqinë”, ka thënë këngëtarja.

Ndërkohë, një ndër gazetarët e “Star Tv”, i cili ishte i pranishëm grupin e Elenit Portugali, ka treguar se këngëtarja shqiptare i ka përjetuar shumë keq këto akuza.

gjitha ato komentet negative dëgjuam ndikuan shumë keq tek Foureira, dhe shumë njerëz Portugali pyesnin se përse grekët duhet reagonin atë mënyrë. Dhe arsyeja se përse ne gazetarët nuk i bëmë asnjë pyetje Elenit lidhje me këtë temë ishte sepse këngëtarja ishte një gjendje shumë rënduar psikologjike. Një ditë tërë ajo u mbyll dhomën e saj dhe nuk pushonte qari nga komentet e këtyre racistëve. Ajo foto është bërë edhe nga Dua Lipa dhe nga Rita Ora dhe nuk kishte lidhje fare me ato tema u përfolën Greqi”,  ka thënë ai.

eleni Eleni Foureira shpërthen: Ju racistë grekë që më bëtë të kem frikë…

s.a/dita

Reklama

Lexo më shumë