Home » Dortmund nuk do të nënshkruajë me Lichsteiner

Dortmund nuk do të nënshkruajë me Lichsteiner

Borussia Dortmund nuk do nënshkruajë me mbrojtësin zviceran Stpehan Lichsteiner, sipas mediumit Kicker.

34 vjeçari do largohet nga Juventus këtë verë pas shtatë vjetësh me kampionët e Serie A, dhe raportohej se ai po i afrohej një transferimi te BVB-ja.

Megjithatë, trajneri Lucien Favre, i cili do ta lë Nice-n dhe ta marrë nën udhëheqje Dortmundin, raportohet se kishte qenë skeptik për transferimin e bashkëvendësit tij.

Reklama