Home » Dortmund interesohet për Moratën

Dortmund interesohet për Moratën

Borussia Dortmund ka shprehur interesim për sulmuesin e Chelseas, Alvaro Morata, sipas raportimeve nga gazeta gjermane Bild.

Forma e hershme e spanjollit e kishte mbajtur Michy Batshuayin bankë rezervë te Kaltrit, para se belgu t’i bashkohej Dortmundit afatin kalimtar janarit, dhe luante rol kyç si huazim te Bletat.

Megjithatë, klubi gjerman tani shpreson ta transferojë një tjetër sulmues Chelseas, performancat e cilit pësuan rënie Stamford Bridge, pas një starti furishëm.

Reklama