Home » Djali i Kujtim Paçakut: U largove nga unë pa të përqafuar

Djali i Kujtim Paçakut: U largove nga unë pa të përqafuar

Ish-deputeti i Kuvendit Kosovës, poet e aktivist i komunitetit rom, Kujtim Paçaku, është ndarë sot nga jeta, moshën 60-vjeçare.

një postim rrjetin social Facebook, djali i tij Denur Paçaku e ka kujtuar babain.

U largove nga unë pa përqafuar e shikuar për herë te fundit. Gjithmonë do mbetesh zemrën time. Unë gjithmonë do jem krenar me ty e ti ishe dhe do mburresh çdo herë me mua. Dritë pastë shpirti i dashuri im, babi im!” ka shkruar i biri i Paqakut.

The post Djali i Kujtim Paçakut: U largove nga unë pa të përqafuar appeared first on PrizrenPress – Portal informativ.

Reklama