Home » Delawie për Paçakun: Aktivizmi i tij ishte i admirueshëm  

Delawie për Paçakun: Aktivizmi i tij ishte i admirueshëm  

Ambasadori amerikan Kosovë, Greg Delawie, ka shpreh ngushëllimet për vdekjen e ish-deputetit Kuvendit Kosovës, Kujtim Paçku.

Përmes një postimi llogarinë e tij Twitter, Delawie ka shkruar se aktivizimi i tij për komunitetin rom Kosovë ishte i admirueshëm.

“Dua shpreh ngushëllimet e mia për vdekjen e ish-deputetit Kujtim Paçaku. Aktivizimi i tij për komunitetin rom Kosovë ishte thellësisht i admirueshëm dhe është vetëm një pjesë e trashëgimisë tij mbresëlënëse. Ngushëllimet e mia janë me familjen dhe miqtë e tij”, ka shkruar Delawie.

Poeti Kujtim Paçaku ndërroi jetë mëngjesin e kësaj enjte. Varrimi i ndjerit do bëhet 18 maj kohë dreke Prizren. /Insajderi.com

 

The post Delawie për Paçakun: Aktivizmi i tij ishte i admirueshëm   appeared first on INSAJDERI.

Reklama