Home » Çiklisti i shpëton vdekjes për një fije

Çiklisti i shpëton vdekjes për një fije

Një çiklist ka kapur një video me kamerë integruar biçikletë ku shihet momenti drithërues për pak i mori jetën sportistit

Ngjarja ndodhi Spanjë, përkatësisht rajonin e Katalonjës, ndërsa Policia ka bërë ditur po e trajton rastin dhe e ka shpallur kërkim personin besohet ketë qenë duke vozitur një Peugeot.

Videon e ka publikuar rrjetet sociale garuesi Vicent Anglada, ndërsa pamjet kanë ndezur edhe tutje debatin për pjesëmarrjen trafik çiklistëve, cilët rrezikohen seriozisht nga automjetet.

Problemi me rrezikun vjen nga makinat për biçikletat është i pranishëm shumë pjesë botës, pasi infrastruktura nuk ofron komoditet për sportistët.

https://platform.twitter.com/widgets.js

The post Çiklisti i shpëton vdekjes për një fije appeared first on INSAJDERI.

Reklama