Home » Bushpepa tregon emocionet në Eurovizion: Jam kritik i madh i vetes, s’prisja të shkoja në finale

Bushpepa tregon emocionet në Eurovizion: Jam kritik i madh i vetes, s’prisja të shkoja në finale

Eugent Bushpepa tregoi eksperiencën e tij Eurovizion studion e “Top Show Magazine”.

Këngëtari i famshëm, i cili u rendit vendin e 11 Festivalin Europian Këngës, deklaroi se kjo ishte një “dritare shumë e madhe për paraqitur artin jashtë kufijve” dhe “rritje profesionale”.

Bushpepa theksoi se nuk shkoi me synim për fituar, por vetëm performonte denjësisht gjysmëfinale.
640-0-5afc89c42309a Bushpepa tregon emocionet në Eurovizion: Jam kritik i madh i vetes, s’prisja të shkoja në finale
Nuk mendoja se do hyja finale sepse jam kritik i madh i artit tim. Gjithashtu, nuk e prisja sepse “Mall” ishte ndryshe nga këngët u prezantuan aty, pa nuanca moderne”, tha Bushpepa.

Kantautori theksoi se “gjuha shqipe këngë është lavdëruar fillim”.
640-0-5afc89c42309a Bushpepa tregon emocionet në Eurovizion: Jam kritik i madh i vetes, s’prisja të shkoja në finale
“Tingëllonte mirë dhe gjithë kanë thënë mirë ishte shqip kënga”, u shpreh Eugent Bushpepa./ KultPlus.com

The post Bushpepa tregon emocionet në Eurovizion: Jam kritik i madh i vetes, s’prisja të shkoja në finale appeared first on KultPlus.

Reklama