Home » Buffon përshëndetet me Juven, por jo edhe me futbollin?

Buffon përshëndetet me Juven, por jo edhe me futbollin?

Portieri legjendar italian, Gianluigi Buffon, ka njoftuar sot se do largohet nga Juventusi fund këtij stinori, por ai mund vazhdojë luajturi futboll.

Një rikthim Parma do ishte një ëndërr romantike fëmijërore, por asgjë shumë se aq”, ka thënë Buffon.

shtunën do ta luaj një lojë dhe është vetmja siguri e kam. Po kam diskutime vazhdueshme me Andrea Agnellin (presidentin e Juventusit), i cili e di se çfarë po ndodh me mua, dhe është një këshilltar nuk dua ta humb”.

Ai do ta luajë ndeshjen e fundit me Zonjën e Vjetër shtunën ndaj Veronës, kuadër Serie A, dhe do largohet duke fituar kupën dhe Skudeton vitin e tij fundit me gjigantin nga Torino.

Reklama