Home » Biseda miqësore e Edi Ramës me Angela Merkel (VIDEO)

Biseda miqësore e Edi Ramës me Angela Merkel (VIDEO)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është takuar me shumë personalitete dhe zyrtarë kanë marrë pjesë Samitin e Sofjes.

Një nga personalitetet takoi kryeministri shqiptar ishte edhe kancelarja gjermane konsiderohet si gruaja e fuqishme politikë.

Rama ka kërkuar ndihmën e kancelares Angela Merkel rreth një debati ashpër pati me presidentin francez, Emmanuel Macron.

shumë shikoni videon poshtë.

 

 

 

 

 

 

Reklama