Home » Bashkimi vetëm një fitore larg titullit

Bashkimi vetëm një fitore larg titullit

Bashkimi e ka shënuar edhe fitoren e dytë ndaj Sigal Prishtinës serinë finale play-off-it IP Superligën e Kosovës. Pas fitores kryeqytet (84:81), prizrenasit sonte fituan me shifrat 97:80 dhe tani kanë nevojë vetëm edhe për një fitore për ta fituar titullin e kampionit, i pari periudhën e pasluftës. Mikaile Tmusic me 31 pikë ishte i pandashëm radhët e vendësve, tek cilët pikë dyshifrore patën edhe Aaron Moss (21) e Vincent Zollo (15). Ndërsa, te Sigal Prishtina sonte u dallua Alban Veseli me 27 pikë, Filip Bundoviq i shënoi 15, ndërsa kapiteni Edmond Azemi 14 sosh.

Ndeshja e sotme është karakterizuar me rivalitet, me nervozizëm, me rikthime rezultat  dhe me shumë gabime teknike, sidomos te Sigal Prishtina. Mysafirët vetëm një herë u gjendën epërsi (42:40), por mikpritësit u kundërpërgjigjën me sukses dhe pushim shkuan me dhjetë pikë dallim 52:42. Fillimi i pjesës dytë u takoi udhëtuesve, cilët u afruan vetëm një pikë, 56:55, por kjo ishte e tëra e arritën ndeshjen e sotme, pasi deri fund prizrenasit dominuan plotësisht dhe iu gëzuan fitores dytë me radhë.

The post Bashkimi vetëm një fitore larg titullit appeared first on PrizrenPress – Portal informativ.

Reklama