Home » Basha paralajmëron: Rama dhe Xhafaj të qëndrojnë larg Veliut

Basha paralajmëron: Rama dhe Xhafaj të qëndrojnë larg Veliut

Kryetari i Partisë Demokratike , Lulzim Basha, i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama dhe ministrit Brendshëm, Fatmir Xhafaj, qëndrojnë larg Albert Veliut.

Albert Veliu është dëshmitari x, i cili gjendej i përfshirë audio-përgjimin e Agron Xhafajt, vëllait ministrit Brendshëm.

Basha paralajmëroi Ramën dhe Xhafajn se përkundrejt çdo hapi do ndërmerret për vendosur presion Albert Veliun, opozita do përgjigjet shumë ashpër.

“Ja pse shteti i Ramës dhe Xhafajt është vërsulur për kapur dëshmitarin Albert Veliu, kanë ushtruar terror për 72 orë mbi gruan e fëmijët e tij. Ja pse Fatmir Xhafaj nuk largohet nga posti. Largimi me urgjencë i Agron Xhafajt, terrori ndaj dëshmitarit dhe aktiviteti për prishur provat do ishte i pamundur nëse Xhafaj nuk do ishte ministër i Brendshëm. Është aty për garantuar zbatimin e këtij skenari kriminal.

Për çdo hap do ndërmarrë për vënë presion Albert Veliun, do marrë përgjigjen ashpër nga PD, opozita dhe populli. I paralajmëroj dy, Ramën dhe Xhafajn para gjithë botës: Larg duart nga dëshmitari Albert Veliu” tha Basha konferencën e mbajtur për mediat, cilën paraqiti dhe videon ku prezantohej Albert Veliu dhe marrëdhënia e tij me Agron Xhafajn.

s.a/dita

Reklama

Lexo më shumë