Home » Balla: PD e përfshirë në një inskenim mafioz, Prokuroria të hetojë Veliun dhe Bashën

Balla: PD e përfshirë në një inskenim mafioz, Prokuroria të hetojë Veliun dhe Bashën

 

Numri dy i Partisë Socialiste tha sot se PD tashmë u shndërrua një organizatë kriminale.

Përmes një konference për mediat, Taulant Balla deklaroi se Albert Veliu dhe regjisori i tij, Lulzim Basha, duhet t’i dorëzohen drejtësisë.

Partia Demokratike është përfshirë një skemë mafioze” – tha Balla ndër tjera.

Ai tha se kreu i PD Lulzim Basha është regjisori i gjithë kësaj skeme sipas tij përdoret nga organizata mafioze.

Sot rezulton se Lulzim Basha është autori, regjisori dhe aktori i video-përgjimit montuar me cilin ka shpresën e fundit bllokojë vendimarrjen e vendeve anëtare BE për hapjen e negociatave”, tha ai.

Balla hedh dyshime edhe mbi “Dëshmitarin X”, i identifikuar videon e publikuar nga demokratët si Albert Veliu.

Nuk ja vlen debatosh për vërtetësinë e deklarimeve këtij njeriu, edhe pa e ditur fare kush është, duke qartë është një mashtrues i rëndomtë i dënuar disa herë për disa vepra penale nga ndryshme”, deklaroi Balla.

Kreu i grupit parlamentar socialist i cilësoi akuzat e opozitës inskenim dhe tipike mafioze.

“Personi pretendon se ka qenë bashkëbisedimin e bërë publik nga PD, ndërmjet tij dhe vëllait ministrit Brendshëm është tregues i shndërrimit një partie politike një organizatë rrezikshme përdor forma mafioze adresimit interesave tyre, u shpreh ai.

Balla kërkoi nga Prokuroria t’i shkojë deri fund hetimit.

Ky person hetohet dhe dalë para drejtësisë, ose merret mbrojtje për dëshminë e bërë, ose përballet me akuzat e dëshmisë rreme”, u shpreh ai.

l.h/ dita

Reklama

Lexo më shumë