Home » Arrest shtëpie për shqiptaren që vrau foshjen, burg për mamanë e saj

Arrest shtëpie për shqiptaren që vrau foshjen, burg për mamanë e saj

 

Gjykata greke vendosi masën “arrest shtëpie” për 19-vjeçaren shqiptare e cila akuzohet për vrasjen e foshnjës saj porsalindur, ndërsa la “arrest me burg” mamanë e saj.

Para trupës gjykuese, 19-vjeçarja pranoi krimin, ndërsa e ëma refuzoi akuzat dhe mohoi ishte bashkëpunëtore.

Vajza tha se ishte e shkatërruar dhe gjendje jo mirë mendore pasi kishte mbytur foshnjën e saj, kishte lindur nga një shtatzëni e padëshiruar. Për këtë arsye, Gjykata vendosi ta lërë arrest shtëpie deri përfundim hetimeve, kurse mamaja e 19-vjeçares do qëndrojë burg.

Akuza tha se e ëma e kishte ndihmuar vajzën vriste foshnjën, duke e hedhur koshin e plehrave pasi kishte lindur shtëpi.

Vet 19-vjeçarja e ka pranuar këtë version, e cila tregoi tërësisht ngjarjen e rëndë. Krimi ka ndodhur vitin e kaluar, por u zbulua gjatë kësaj jave se kujt i përkiste foshnja, falë analizave ADN-së. Sipas vajzës, ajo kishte mbetur shtatzënë me një djalë e keqtrajtonte dhe për shkak moshës vogël, vendosi ta vriste foshnjën bashkëpunim me mamanë e saj.

l.h/ dita

Reklama

Lexo më shumë