Home » Aksident në Prishtinë – Shpend Ahmeti paralajmëron kamera për shkeljet në trafik

Aksident në Prishtinë – Shpend Ahmeti paralajmëron kamera për shkeljet në trafik

Dy vetura janë përfshirë një aksident ka ndodhur rrugën “Rexhep Luci” qendër Prishtinës.

Dëme materiale ka pësuar vetura e llojit Renault ka goditur pengesat derisa i është shmangur përplasjes me veturën Passat ka pësuar dëme mbrojtësen përpara.

Nërsa lidhur me aksidentin ka reaguar kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Nuk e di se çfarë shpejtësie duhet me pas kjo makinë për me e bo këtë ndeshje Rrugën Rexhep Luci. Një vajzë është lënduar, por pengesat antiparking (kunxhat) sot kanë shpëtuar dhjetëra qytetarë (këmbësorë)”, shkruan ai Facebook.

Ahmeti me këtë rast ka paralajmëruar se shpejti Komuna do fillojë me përdorimin e kamerave për shkelje trafik dhe dënime me postë.

The post Aksident në Prishtinë – Shpend Ahmeti paralajmëron kamera për shkeljet në trafik appeared first on INSAJDERI.

Reklama