Home » United do asin e Chelsea dhe atë të Tottenham

United do asin e Chelsea dhe atë të Tottenham

Manchester United është duke përgatitur oferta për sulmuesin e Chelsea, Willian dhe mbrojtësin e Tottenham, Toby Alderweireld.

Jose Mourinho e pëlqen shumë mënyrën e lojës brazilianit, nga koha kur ai drejtonte skuadrën nga Stamford Bridge.

Ndaj tekniku portugez është i interesuar ta ketë sërish nën urdhrat e veta, për forcuar radhët sulm për edicionin e ri.

Alderweireld, anën tjetër, nuk ka arritur akord me Tottenham për vazhdimin e kontratës dhe pritet largohet nga White Hart Lane gjatë verës.

Reklama