Home » Prokuroria deklarohet për vdekjen e aktorit Art Kurti

Prokuroria deklarohet për vdekjen e aktorit Art Kurti

Po bëhen gati një muaj nga dita kur aktori gjakovar dhe këshilltari i kryetarit komunës Gjakovës, Art Kurti u gjet i vdekur.

Edhe pse kanë kaluar disa javë, ende autopsia do dëshmojë për mënyrën e vdekjes nuk është dorëzuar Prokurorinë Themelore Gjakovë.

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore Gjakovë, Ali Selimaj  është deklaruar se ata ende nuk kanë pranuar raport dhe se janë pritje tij.

“Autopsinë ende nuk e kemi marr nga Instituti i Mjekësisë Ligjore. Ne jemi duke pritur. Nuk e dimë pse është vonuar. Dyshimet e para kanë qenë për vetëvrasje, mirëpo përmes raportit autopsisë, ekzaminimit trupit, thellësia e plagës, arma, vërtetohen gjitha”, ka thënë Selimaj për Indeksonline.

Ai ka shtuar se ka shumë raste autopsitë vonohen për kohë gjatë.

anën tjetër, drejtori i Institutit Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu ka thënë se autopsia është kryer, por se janë pritje analizave toksikologjike.

Sipas kolegut qe ka kryer autopsinë, është pritje analizave toksikologjike. Me arritur rezultati, ai e përmbyllë këtë”, ka thënë shkurt Gërxhaliu.

Ndryshe, Art Kurti u gjet i vdekur mëngjesin e 24 prillit, një veturë rrugën Gjakovë-Goden vendin e quajtur Qafa e Zabelit.

tashmë i ndjerë ishte pjesë e serialit njohur ‘O sa mirë’, ndërsa fundmi është angazhuar si këshilltar kabinetin e kryetarit Komunës Gjakovës.

 

The post Prokuroria deklarohet për vdekjen e aktorit Art Kurti appeared first on INSAJDERI.

Reklama