Home » Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

Meteorologët parashikojnë se nga sot do ketë kthjellime dhe përgjithësi ditëve vijim do mbajë mot kryesisht me diell.

Temperaturat minimale do zbresin deri 8 gradë celcius dhe 6 gradë, ndërsa maksimalet do luhaten nga 20 deri 23 gradë celcius.

Parashikim i detajuar nga dje deri 20 maj.

Për ditën e nesërme është parashikuar mot kryesisht me diell. Për pasnesër mot gjithashtu do jetë kryesisht me diell. mbrëmje vranësirat do shtohen, e vonë gjatë natës priten mundësi edhe për riga lokale shiu.

Kurse për shtunën paralajmërohet për mot pjesërisht vranët, ku gjatë orëve pasdites priten reshje lokale shiu, vende-vende me mundësi edhe për bubullima.

Gjatë natës me kalimin e sistemit frontal do fryjë erë mesatarisht e fuqishme jugperëndimore 5-12m/s, me hove deri 15m/s, ndërsa ditëve ardhshme do fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga jugperëndimi-perëndimi 1-6m/s. Shtypja atmosferike do luhatet kryesisht rreth vlerave normale.

The post Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim appeared first on INSAJDERI.

Reklama