Home » Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

Siç parashikojnë meterorologët, nga sot do ketë kthjellime dhe përgjithësi ditëve vijim do mbajë mot kryesisht me diell.

Temperaturat minimale do zbresin deri 8C dhe 6C, ndërsa maksimalet do luhaten nga 20C deri 23C.

Parashikim i detajuar nga dje deri 20 maj.

16.05-17.05 – Mot kryesisht me diell

18.05 – Mot kryesisht me diell. mbrëmje vransirat do shtohen, e vonë gjatë natës priten mundësi edhe për riga lokale shiu.
19.05-20.05 – fundjavë parashihet mbajë mot pjesërisht i vranët, ku gjatë orëve pasdites priten reshje lokale shiu, vende-vende me mundësi edhe për bubullima.

Gjatë natës me kalimin e sistemit frontal do fryejë erë mesatarisht e fuqishme jugperëndimore 5-12m/s, me hove deri 15m/s, ndërsa ditëve ardhshme do fryejë erë e lehtë dhe mesatare nga jugperëndimi-perëndimi 1-6m/s. Shtypja atmosferike do luhatet kryesisht rreth vlerave normale.

mm_1526447827-8751428-1 Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

Reklama