Home » Neymar ka thënë që është penduar për largimin nga Barça: Veprova si fëmijë

Neymar ka thënë që është penduar për largimin nga Barça: Veprova si fëmijë

Ylli brazilian Neymar ishte larguar nga Barcelona për PSG përmes një transferimi theu rekordet për shumën e transferimeve futboll.

Edhe pse ishte lojtari kryesor për ekipin francez, Neymar duket është penduar për këtë lëvizje dhe kërkon ndërrojë klub sa parë.

Kështu ka raportuar martën mediumi spanjoll Cadena Ser, ka thënë se Neymar ka folur direkt me njërin nga drejtorët e lartë klubit Barcelonës, cilit ia ka shprehur pendimin për largimin nga Spanja.

“Neymar i ka thënë njërit prej drejtorëve Barçës është penduar për largimin dhe kishte vepruar si fëmijë”. Tutje, radioja spanjolle raporton ylli i Selecaos dëshiron kthehet Barcelonë, por tashmë një lëvizje e tillë duket gati e pamundur.

Javët e fundit është folur për një lëvizje tij drejt Real Madridit, shihet si opsion real.

Barcelona ka transferuar Coutinhon e Dembelen këtë sezon dhe është pranë blerjes Griezmann, prandaj lëvizja për kthimin e Neymarit nuk duket e mundur.

Reklama