Home » Messi: Nuk dua të jem më i miri në histori, krahasimi me Ronaldon nuk më motivon

Messi: Nuk dua të jem më i miri në histori, krahasimi me Ronaldon nuk më motivon

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, thotë se nuk ka interes jetë i mirë histori, ndërsa krahasimi me Ronaldon nuk e motivon.

Lojtari ka arritur suksese pak kush mund t’i imagjinojë, duke fituar nëntë tituj La Liga, katër Liga Kampionëve, pesë ‘Topa Artë’ dhe duke shënuar 552 gola për Barcën.

Messit nuk i interesojnë statistikat individuale dhe thyerjet e rekordeve dhe këtë e konfirmon një intervistë tij fundit për TyC Sports.

Nuk jam i interesuar jem i miri histori”.

GettyImages-955674046 Messi: Nuk dua të jem më i miri në histori, krahasimi me Ronaldon nuk më motivon

Unë kurrë nuk kam dashur jem: as jem i pari, as i dyti, i treti apo i katërti”.

Çdo herë e filloj një sezon, unë përpiqem ta përmirësoj veten, çdo aspekt, jap gjithçka sa herë dal fushë, jap maksimumin për shokët e ekipit tim dhe për veten time”.“Kjo nuk ndryshon asgjë, për qenë i miri histori”, thotë fillimisht Messi.

Pjesa e madhe e karrierës Messit ka kaluar duke e krahasuar atë me Ronaldon. Messi, megjithatë, këmbëngul se ai nuk e konsideron veten një duel me portugezin.

GettyImages-955674046 Messi: Nuk dua të jem më i miri në histori, krahasimi me Ronaldon nuk më motivon

Unë duhet përmirësoj veten time dhe nuk konkurroj me askënd sepse nuk luaj për qenë i miri histori, por për përmirësuar veten vit pas viti”.

Messi intervistë nënvizon se do donte ta kishte një sukses kombëtare me Argjentinën, pse jo Kampionatin Botëror Rusi.

Reklama