Home » Horoskopi, 17 maj 2018

Horoskopi, 17 maj 2018

Dashi

Me pozicionin e ri Afërditës shenjë, duket se ritmet marramendëse ditëve shkuara do pësojnë një rëndie ndjeshme, ndërkohë do marrin shumë kuotë  çështjet e zemrës.

 

Demi

Me Mërkurin ju “mbikqyr” nga lart sigurisht mund ideohen e projektohen gjëra mëdha, cilat do t’ju garantojnë pa tjetër suksesin. Raportet ndërpersonale stimulohen nga Hëna.

 

Binjakët

Duhet tregoheni matur, kujdesshëm dhe racionalë, pasi tani fillon një periudhë e trazuar, për shkak “opozitës” ju bëhet nga Marsi dhe Saturni. Mos lini pas dore partnerin.

 

Gaforrja

 

Raportet me tjerët nuk mund përmirësohen nëse vazhdoni shihni gjithmonë “armiq” te ata fakt janë konkurrentët tuaj. Shumë gjëra pritet ndryshojnë dhe ju duhet përfitoni.

 

Luani

Thuajse papritur, energjitë tuaja do ripërtërihen për shkak një fliksi ri dyshes  Afërditë-Mars , veç tjerash rigjallëron edhe anën sentimentale. Sa shumë para shpenzoni!

 

Virgjeresha

Edhe pse nga kontrasti Mars-Saturn mund keni ndonjë moment dobësie, kjo do jetë krejt e përkohshme, pasi ju mjaftojnë pak stimuj nga Mërkuri dhe Hëna për t’u rikuperuar plotësisht.

 

Peshorja

Kur ju këshillohet mos shpenzoni shumë, nuk është fjala vetëm për paratë, për cilat bëni mirë dëgjoni këshillat, por kryesisht për energjitë, pasi qielli është shumë “dorështrënguar” me ju.

 

Akrepi

Marsi ju ka imponuar ritme shumë larta kjo kuptohet shumë kollaj tani me një farë drobitjeje ju karakterizon, tregon se “planeti i kuq” nuk ka influencë ndaj jush. Pasionalë dashuri.

 

Shigjetari

Parashikohet një ditë e mirë planin e punës, por shumë interesante atë afektiv. Nëse nuk ndjeheshit gatshëm për pasione dashurie nga frika zhgënjimit mundshëm, tani garanton Afërdita.

 

Bricjapi

përgjithësi panorama yjore është poztive për shumë lindur kësaj shenje do jenë nën mburojën e Jupiterit, por planin sentimental gjërat mund precipitojnë kahjen negative.

 

Ujori

Yjet thonë se do jeni shumë aktivë aspektin e punës, por jeni shumë vështirë përsa i përket raporteve ndërpersonale. Jo gjitha vërtetat mund t’u thuhen sy tjerëve

 

Peshqit

përgjithësi lëvizja e planetëve është kaotike, duke bërë edhe ju jeni konfuzë dhe turbullt mendime. Sidoqoftë, planin sentimental mjafton një rreze Hëne për t’u bërë pasionalë.

Reklama

Lexo më shumë