Home » Haradinaj: Unë jam i mirë për me i kry punët e shtëpisë

Haradinaj: Unë jam i mirë për me i kry punët e shtëpisë

haradinaj-1 Haradinaj: Unë jam i mirë për me i kry punët e shtëpisëKryeministri, Ramush Haradinaj ka folur për vendimet ka marrë dhe punët ka kryer prej ka marrë parin e qeverisë.

Ai ka thënë është bërë kryeministër vetëm për me i kry punët e shtëpisë, dhe për këtë jam krye qeverisë.

Unë jam këtu për me i kry punët e shtëpisë”, ka thënë Haradinaj

Ai ka shtuar se Ekzekutivi është me i krye punët e shtëpisë dhe pikërisht këtë gjë jemi duke e bërë.

“Ekzekutivi është me i krye punët e shtëpisë dhe pikërisht këtë gjë jemi duke e bërë, kjo është njëra prej qeverive ma vepruese ka pasur Kosova”, ka shtuar ai.

Haradinaj ka folur për dialogun përfundimtar ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Haradinaj ka thënë emisionin “DPT Te Fidani”, televizionin T7, se dialogu i deritashëm mes dy vendeve ka pasur një dinamikë pakënaqshme.

Sipas shefit ekzekutivit vendit, negociatat përfundimtare mes dy vendeve mund përfundojnë “brenda këtij viti”.

Ai ka shprehur optimizmin e tij se dialogu përfundimtar do rezultojë me njohje reciproke Kosovë-Serbi. /Insajderi.com

Reklama