Home » Guardiola: City nuk do t’i shpenzojë 300 milionë funte

Guardiola: City nuk do t’i shpenzojë 300 milionë funte

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka thënë se Manchester City nuk do t’i shpenzojë 300 milionë funte për çdo stinor, dhe se planifikon ta shtojë vetëm një ose dy lojtarë për stinorin e ardhshëm.

“[Do ta transferojmë] një ose dy shumë, jo shumë”, ka thënë Guardiola për Monday Night Football.

Nuk mund investojmë…ndoshta njeërzit nuk besojnë por nuk kemi para investojmë 300 milionë funte çdo stinor”.

Kemi investuar shumë para dhe do investojmë pak ardhmen, sepse vend se ta bëjmë këtë dy apo tri afate kalimtare, e bëmë një”.

“Suksesi fundamental i stinorit është cilësia e lojtarëve. Njerëzit thonë fituat sepse investoni shumë, kanë drejtë”.

Reklama