Home » Furra ku nuk mund të paguani me para

Furra ku nuk mund të paguani me para

Zvicra për shumëkënd mund t’i ketë monedhat bukura botë. Mirëpo një furrë e re Zurich nuk dëshiron t’i përdorë paratë e gatshme.

Furra e re Buchman është diçka e rrallë Zvicër: biznes me pakicë pranon vetëm pagesa mënyrë elektronike, siç janë bitcoin, mirëpo nuk i pranon pagesat me para dorë.

“Rrethanat ishin mira sepse këtë zonë ka shumë rinj dhe studentë kanë pasion teknologjinë”, ka thënë menaxheri i furrës, Daniel Wehrli për portalin zviceran 20 Minuten, përcjell KosovaPress.

Ai ka thënë se puna pa përdorimin e parave ka disa anë pozitive, duke rezultuar një ambient pastër dhe me pak lodhje për punëtorët.

Por, ne gjithashtu dëshironim japim një porosi. Për ne, pagesat pa para janë e ardhmja”, ka vazhduar ai.

Shumica e njerëzve e kanë mirëpritur këtë gjë, mirëpo nuk kanë munguar as reagimet negative.

The post Furra ku nuk mund të paguani me para appeared first on INSAJDERI.

Reklama