Home » Eugent Bushpepa: Nuk prisja që të shkoja në finalen e Eurovision

Eugent Bushpepa: Nuk prisja që të shkoja në finalen e Eurovision

 

Eugent Bushpepa tregoi eksperiencën e tij Eurovizion studion e “Top Show Magazine”.

Këngëtari i famshëm, i cili u rendit vendin e 11 Festivalin Europian Këngës, deklaroi se kjo ishte një “dritare shumë e madhe për paraqitur artin jashtë kufijve” dhe e quajti atë dhe një rritje profesionale.

Bushpepa theksoi se nuk shkoi me synim për fituar, por vetëm performonte denjësisht gjysmëfinale.

Nuk mendoja se do hyja finale sepse jam kritik i madh i artit tim. Gjithashtu, nuk e prisja sepse “Mall” ishte ndryshe nga këngët u prezantuan aty, pa nuanca moderne”, tha Bushpepa.

Kantautori theksoi se “gjuha shqipe këngë është lavdëruar fillim”.

“Tingëllonte mirë dhe gjithë kanë thënë mirë ishte shqip kënga”, u shpreh Eugent Bushpepa.

l.h/ dita

Reklama

Lexo më shumë