Home » Dielli zëvendëson shiun, temperatura 30 gradë javën e ardhshme

Dielli zëvendëson shiun, temperatura 30 gradë javën e ardhshme

 

Një ditë parë thuajse gjithë vendim mbizotëroi një mot me reshje intensive shiu, ku disa zona pati edhe përmbytje, por nga e mërkura situata sinoptike do ndryshojë dhe shiu do t’i lërë vendin diellit.

Këtë mërkurë do mbizotërojë një mot kryesisht me diell me vranësira pakta.

Ndërkohë temperaturat do pësojnë një rritje lehtë.

Fillimi i javës tjetër do sjellë temperatura deri 10 gradë larta se aktualet, ku kryeqytet pritet kapin vlerën e 30 gradëve.

a.s/dita

Reklama

Lexo më shumë