Home » Deputeti i video-skandalit erotik në Parlament, drejt burgut?

Deputeti i video-skandalit erotik në Parlament, drejt burgut?

Edi Rama ishte i ashpër gjatë fjalës tij mbledhjen e sotme grupit parlamentar Partisë Socialiste.

Kryeministri ka reaguar lidhje me akuzat e opozitës drejtim ministrit Xhafaj, duke i cilësuar ato baltosje dhe shpifje me qëllim pengohet çelja e negociatave për integrimin BE.

Por, referuar materialit audio-përgjimit, për cilin PD pretendon se vëllai i Xhafaj shfaqet duke bërë pazare droge, Rama me një gjuhë tepër rreptë ka kërcënuar se përgjegjësit do mbajnë përgjegjësi penale dhe do shkojnë drejt burgut.

majën e thikës tyre qëndron një material konkret për cilin dikush do përgjigjet me burg .Për ne drejtësia është e barabartë për gjithë. Çdo njeri me imunitet duhet mbajë përgjegjësi. Kërkojmë nga prokuroria provojë shkencërisht autencitetin e këtij materiali. Kush e organizoi këtë lojë neveritshme për coroditur dynjanë përmes një mashtrimi publik, duhet paguajë”- ka thënë ndër tjera Rama.

Kështu Edi Rama ka kërcënuar hapur deputetin demokrat, Ervin Salianj, i cili nëpër korridoret e selisë blu godet gjoksin duke thënë se është ai gjetësi i materialit audio dhe denoncuesi media, shkruan CNAErvin Salianji “shpëtoi” nga video-skandali erotik, ku deputeti shfaqet një bisedë perverse me G.D. sallën e parlamentit, por mesa duket nuk do mund shpëtojë nga audio-përgjimi, cilin e publikoi media.

Reklama